top of page

Voyerky

Datum premiéry

5. červen 2021

CirkUFF, Trutnov

Pražská premiéra

16. srpna 2021

Letní Letná, Praha

Každá žena je máma nebo budoucí máma. Jako fakt?

3 pohybové laboratoře. 3 různé choreografky. 1 režisérka. Až 15 performerů.

Experimentální inscenace Voyerky se pohybuje na hranici nového cirkusu, tance a fyzického divadla, využívá techniky vzdušné akrobacie, a to na zavěšeném lanovém objektu. Pracuje s reálnou situací v kontrastu očekávání. 

06.jpg

Recenze a kritiky

Lucie Kocourková
Opera plus

"Je to ale v každém případě směr a krok, který jen dokládá, že český nový cirkus je zdravě nakažen divadelnictvím a má ambice nejen bavit, ale také vyprávět o našich problémech a starostech, stát se žánrem, který přináší nejen uvolnění a rozptýlení, ale i katarzi."

Lucie Štádlerová
Taneční akutality.cz

"Představení je prošpikováno humornými situacemi vznikajícími skrze autentický pohyb a projev. Voyerky vyznívají jako pohybově artistická humorná povídka o každodenních strastech a slastech mateřství."

Kateřina Korychová
Taneční zona

"Experiment na mě tedy pravděpodobně zapůsobil dokonale. Do teď se nemůžu zbavit své asociace – 600 růžových míčků – růžové štěstí – 600 růžových Ibalginů."

Hanka Strejčková
Divadlení noviny

"Aktuální a neotřelé zpracování pod vedením choreografky Martiny Hajdyly Lacové je tím i příslibem, že díky účasti dětí nejrůznějšího věku, bude představení pokaždé o trochu jiné."

Recenze

Vznik představení podpořili:

bottom of page