top of page

Voyerky

Premiéra

5. červen 2021

CirkUFF, Trutnov

Pražská premiéra

16. srpna 2021

Letní Letná, Praha

Derniéra

27. listopadu 2022

NoD, Praha

Každá žena je máma nebo budoucí máma. Jako fakt?

3 pohybové laboratoře. 3 různé choreografky. 1 režisérka. Až 15 performerů.

Experimentální inscenace Voyerky se pohybuje na hranici nového cirkusu, tance a fyzického divadla, využívá techniky vzdušné akrobacie, a to na zavěšeném lanovém objektu. Pracuje s reálnou situací v kontrastu očekávání. 

06.jpg

Recenze a kritiky

Lucie Kocourková
Opera plus

"Je to ale v každém případě směr a krok, který jen dokládá, že český nový cirkus je zdravě nakažen divadelnictvím a má ambice nejen bavit, ale také vyprávět o našich problémech a starostech, stát se žánrem, který přináší nejen uvolnění a rozptýlení, ale i katarzi."

Lucie Štádlerová
Taneční akutality.cz

"Představení je prošpikováno humornými situacemi vznikajícími skrze autentický pohyb a projev. Voyerky vyznívají jako pohybově artistická humorná povídka o každodenních strastech a slastech mateřství."

Kateřina Korychová
Taneční zona

"Experiment na mě tedy pravděpodobně zapůsobil dokonale. Do teď se nemůžu zbavit své asociace – 600 růžových míčků – růžové štěstí – 600 růžových Ibalginů."

Hanka Strejčková
Divadlení noviny

"Aktuální a neotřelé zpracování pod vedením choreografky Martiny Hajdyly Lacové je tím i příslibem, že díky účasti dětí nejrůznějšího věku, bude představení pokaždé o trochu jiné."

Recenze

Vznik představení podpořili:

bottom of page